Szponzorált tartalom
Sok barátom van, és sokuknak közülük családja, férje, felesége, gyereke. Akad jó pár olyan gyerek is köztük, akik már nem is kicsik. Munkát keresgélnek, és bele-belefutnak abba a problémába, hogy a munkahely sok éves szakmai tapasztalatot vár, ami nekik nincsen, így aztán hoppon maradnak. Számos ilyen gyerekkel beszéltem, mind csalódott volt, és magát szidta, hogy miért nem gondolt erre már akkor, amikor diák volt, és simán megszerezhette volna azt a szakmai tapasztalatot, ami kell. Pár napot hetente rááldozni nem lett volna sok azért, hogy most egyenes útjuk legyen egy jó munkahely felé.
Pont az ilyen helyzetek elkerülése érdekében találták ki a gyakornoki diákmunkákat. Én ezeknek az ismerőseimnek a Topiwork oldalát ajánlottam, itt jó sok a gyakornoki diákmunka.
Akinek még nem késő, az éljen ezzel a lehetőséggel. Hiszen sok fejfájás elkerülhető, hogyha az ember eltölt egy kis időt gyakornokként. Ég és föld a különbség az olyan dolgozó közt, aki már több éve a szakmájában van, meg aki csak most csöppen bele. Ez a munkaadóknak igenis számít, kár szépíteni ezen. Ha valaki egy óra alatt három dolgot végez el, ha a másik meg huszonötöt, akkor melyik is válasszam ugyanazért a pénzért? Mindenki úgy dönt, ahogy neki a legjobban megéri. Munkavállalóként olyan dolgozóvá kell válni, hogy mi legyünk a leginkább érdemesek rá, hogy a munkaadó minket válasszon. Ehhez kell a gyakornoki diákmunka. Teljesen önérdek. Ne spórolja ezt meg senki. Később nagyon meg fogja érezni ezt az, aki kihagyta, és az is, aki teljesítette a gyakornoki időt.
A TopiWorkon rengeteg féle gyakornoki diákmunkát találni. Most, ahogy beletekertem, láttam hirtelenjében olyan nagyon menő munkát is, hogy régi autókat kell restaurálni. Van sok műszaki, gépészmérnöki, villamosmérnöki, vagy szakmunkás gyakszi meló, van hostess, adatelemző, szoftverfejlesztő, műszaki rajzoló, raktáros, ügyintéző, irodai asszisztens, kisegítő, titkár, marketinges, biztonságtechnikai szakértő, klímaszerelő, és így tovább. Mindenki nézze meg maga, mert folyton változik a kínálat, hisz gyorsan betöltenek egy-egy állást. Az ügyintézés menete le van írva az oldalon, ez is nagyon egyszerű, és gyorsan megy minden. Hamar munkába lehet állni, és pénzt keresni. Az is jó, hogy ezek az állások direkt olyanok, hogy rugalmasan lehet alakítani őket az órarendhez. Így a munka nem megy a tanulás rovására. Nem is szabad, hogy így történjen. Hiszen a gyakornok plusz tudásra tesz szert, amire azok nem tesznek szert, akik csak a suli padjában ücsörögnek. Aki tényleg dolgozik, annak aktív, élő tudása lesz. Így hát sok szempontból megéri diákmunkát vállalni.
Azt hiszem, tényleg ezt hiányolja a legtöbb cégvezető, HR-es, munkaadó, vagy bárki, aki interjúztatja az új belépőket, majd együtt dolgozik velük: a gyakorlatot. Most inkább elméleti fókuszú az oktatásunk. Lehet ellenkezni, de csak gondoljunk bele abba, anyáink korában még volt háztartástan óra, ahol tényleg sütöttek és főztek. Volt olyan technika óra, ahol madáretetőt eszkábáltak össze, volt olyan óra, ahol horgoltak, hímeztek, vagy kimentek ásni és virágot ültetni a kertbe. Miért kell a 21. századba ez a tudás? Mert a két kezüket használták. Találkoztak anyagokkal, földdel, liszttel, fával. Ehhez képest ma? Füzet és könyv.
Éppen ehhez kell a gyakorlat, hogy kimozdítson ebből. Nagy a kontraszt, ha a könyvek világából bezuhan egy ember a valóságba. A szakmai gyakorlat végzése kiváló átmenetet képez. Mindenki érdeke, hogy ez megvalósuljon. A diáké persze, de a munkahelyéé is, a kollégáké, a főnöké, az ügyfélé. A szülőké is, akik látják, hogy önálló lett a gyermek. Az egész társadalom számára szükséges lépés ez tehát.
A TopiWork gyakornoki diákmunkái remek lehetőséget biztosítanak arra, hogy a diákok kipróbálják, milyen az élet az iskola keretein kívül, pénzt szerezzenek, és még a tudásukat is gyarapítsák. Éljen ezzel a lehetőséggel, aki csak tud, az élet meghálálja majd!