Szponzorált tartalom
Testünk folyamatos igénybevételnek van kitéve. Ez nem csak akkor mondható el, ha intenzíven sportolunk, hanem abban az esetben is igaz, amikor csak megtesszük a magunkét és végezzük a dolgunkat a munkahelyen. A tartós, folyamatos állás sem kedvez neki, főleg akkor, ha nem jó cipőben tesszük.
A nem megfelelő lábbeli, a túlsúly egyaránt felelős lehet a sarkantyú kialakulásáért, ami ellen érdemes minél előbb fellépni! A csontkinövés a sarokcsonton jelenik meg, ami nyomás hatására alakul ki. Amikor a csontok dörzsölik az izmokat, s ezt hosszasan teszik, akkor könnyen lehet, hogy sarkantyú alakul ki a sarokcsonton. Ennek legfőbb tünete a sarokfájás, mely egyben más betegségre is utalhat, ezért is fontos, hogy orvos vizsgáljon meg bennünket.
Mivel a kinövés nem mindig jól látható, emiatt elengedhetetlen, hogy szakorvos vizsgálja meg a fájdalmas területet és ő állítsa fel a diagnózist. A talpi-, valamint a hátsó sarkantyúnál egyaránt fájdalmat érezhetünk. Nem feltétlenül kell a kialakulásához jelentős túlsúllyal küzdeni, elég az, ha több kiváltó tényező van jelen egyszerre, illetve egy is, amennyiben az folyamatosan fennáll.
Az ízületi gyulladás megbontja a láb anatómiai szerkezetét, ennek hatására máshogy kezdünk járni. A rossz lábbeli csak fokozza mindezt, egyáltalán nem javasoljuk senkinek, hogy kényelmetlen, rossz kialakítású cipőben járjon, hiszen vele egyben kialakulhatnak lábboltozati deformitások, sőt a járásunkra is hatással van, így a terhelés is egyenetlenné válhat, melynek hatására a sarkantyú kialakulhat.
A MendMedical Egészségközpont weboldalán számos hasznos információt olvashatunk a témában, egyúttal arra is választ kaphatunk, hogy milyen jellemző tünetei vannak a sarkantyúnak és hogy mit lehet tenni ellene. A megelőzésről is szó esik, ezért ha rendszeresen fáj a sarka, akkor érdemes lenne elolvasni a blog bejegyzést ezzel kapcsolatban!